Дома Ознака интересно

Ознака: интересно

Дали обичајот да се носи црвена долна облека за Нова година...

0
Дали обичајот да се носи црвена долна облека за Нова година навистина носи среќа? Многумина од нас во Новата година влегуваат облечени во црвена долна...

„Најскромната елка на светот“ продадена за 3.400 фунти

0
„Најскромната елка на светот“ продадена за 3.400 фунтиЕдна од првите новогодишни елки масовно произведени, наречена „најскромната елка во светот“, е продадена на аукција во...

Шапката на Наполеон Бонапарта продадена за неверојатна сума

0
Шапката на Наполеон Бонапарта продадена за неверојатна сумаШапка која му припаѓала на Наполеон Бонапарта е продадена за 1,9 милиони евра на аукција во Париз.Црната...

Одржано светското првенство во собирање смет

0
Одржано светското првенство во собирање сметВелика Британија го зазеде првото место пред дваесетина други тимови од целиот свет кои се собраа во Токио оваа...

Еве зошто имаме два од некои органи: бубрези, бели дробови, очи,...

0
Еве зошто имаме два од некои органи: бубрези, бели дробови, очи, уши…Дали сме свесни дека човекот може да преживее и без некои негови органи,...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!