четврток, јуни 8, 2023
Дома Ознака болести

Ознака: болести

Горушица или срцев удар? Еве кога треба да побарате итна медицинска...

0
Горушица или срцев удар? Еве кога треба да побарате итна медицинска помош поради болки во стомакот Бидејќи симптомите на овие две состојби можат да бидат...

7 болки кои жените не треба да ги игнорираат

0
7 болки кои жените не треба да ги игнорираат Многу често нашето тело се обидува да не предупреди дека нешто не е во ред. Понекогаш...

Нема ништо што не лекува: Шест придобивки од маслото од кантарион

0
Нема ништо што не лекува: Шест придобивки од маслото од кантарион Маслото од кантарион потекнува од растение познато и како кантарион, кое припаѓа на родот...

ТРИ МОЌНИ ПРИРОДНИ ПИЈАЛАЦИ КОИ СЕ СМРТ ЗА ХОЛЕСТЕРОЛ: Го штитат...

0
ТРИ МОЌНИ ПРИРОДНИ ПИЈАЛАЦИ КОИ СЕ СМРТ ЗА ХОЛЕСТЕРОЛ: Го штитат срцето и крвните садови Доколку имате висок холестерол, експертите препорачуваат редовно да пиете еден...

Начинот на кој држите МОЛИВ го открива ризикот од ДЕМЕНЦИЈА

0
Начинот на кој држите МОЛИВ го открива ризикот од ДЕМЕНЦИЈА Алцхајмеровата болест, најчеста форма на деменција, предизвикува лицето полека да ја губи меморијата и способноста...

Ракот на ТИРОИДНАТА жлезда најтешко се открива

0
Ракот на ТИРОИДНАТА жлезда најтешко се открива Ова се првите симптоми на кои треба да обрнете внимание. Ракот на тироидната жлезда е вид на рак кој...

Ова е симптом на високо ниво на шеќер

0
Ова е симптом на високо ниво на шеќер Дијабетес мелитус е хронична болест која зафаќа се поголем дел од општеството. Не се разболуваат само постарите и...

Ако го видите ова на НОЗЕТЕ, веднаш посетете ЛЕКАР

0
Ако го видите ова на НОЗЕТЕ, веднаш посетете ЛЕКАР Многу е важно да внимавате. На сите им е добро познато дека срцевите заболувања се една од...

Една година имал СИМПТОМ, за кој мислел дека е БЕЗОПАСЕН

0
Една година имал СИМПТОМ, за кој мислел дека е БЕЗОПАСЕН Докторката Фелис Шнол Сасман за Men's Health објаснила како Џон (28) со месеци одел на...

Ви отекуваат НОЗЕТЕ? Ослободете се од вашиот ПРОБЛЕМ во само ПЕТ...

0
Ви отекуваат НОЗЕТЕ? Ослободете се од вашиот ПРОБЛЕМ во само ПЕТ чекори Следете ги сите чекори и отечените нозе ќе ви бидат минато. Ако чевлите ви...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!