недела, јануари 29, 2023
Дома Ознака Св. Јован Крстител

Ознака: Св. Јован Крстител

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот…Денес е Свети Јован Крстител

0
После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот…Денес е Свети Јован Крстител Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован Крстител. За Јован самиот спасител рекол дека е...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!