недела, јануари 29, 2023
Дома Ознака здравје

Ознака: здравје

Проблеми со синусите? Пробајте го овој кинески метод

0
Проблеми со синусите? Пробајте го овој кинески методАко ве болат синусите , обидете се со техника од 6 минути која ја намалува болката и...

Имате болки во грлото и отежнато голтање: Овие намирници ќе помогнат...

0
Имате болки во грлото и отежнато голтање: Овие намирници ќе помогнат и ќе го забрзаат закрепнувањето Иако иритациите на грлото најчесто се предизвикани од вируси...

Ова се најчестите болести кои тешко се дијагностицираат

0
Ова се најчестите болести кои тешко се дијагностицираатДали некогаш сте почувствувале необична болка, сте забележале чуден осип или сте се чувствувале уморни без причина?...

Само исплакнете ја устата со ова и забниот камен ќе ви...

0
Само исплакнете ја устата со ова и забниот камен ќе ви падне како од шега!Сите сакаме најдобра орална хигиена и најубави, бели заби. Поради...

Предизвикува огромни БОЛКИ и остава последици: Лук не смеете да јадете...

0
Предизвикува огромни БОЛКИ и остава последици: Лук не смеете да јадете ВАКА! Иако е многу здрав, внимавајте како консумирате лук. https://www.tvoezdravje.mk/како-да-направите-ароматичен-леб-со-пу/ Лукот е познат по тоа што...

Доколку го забележите овој СИМПТОМ додека лежите на грб, вашето срце...

0
Доколку го забележите овој СИМПТОМ додека лежите на грб, вашето срце НЕ РАБОТИ ДОБРО Доколку го забележите овој симптом кај себе, важно е да...

Ајран, вкусниот турски јогурт од три состојки: Зошто е здрав за...

0
Ајран, вкусниот турски јогурт од три состојки: Зошто е здрав за пиење? Ајран е полн со хранливи материи како што се протеини и калциум, бактериите...

Ако често ви се врти по станувањето, имате вртоглавица постои една...

0
Ако често ви се врти по станувањето, имате вртоглавица постои една работа што не смеете да ја правите! Вертиго, вртоглавица може да биде многу опасна. Д-р...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!