Дома Ознака банана

Ознака: банана

Појадок кој се подготвува за една минута

0
Појадок кој се подготвува за една минутаРецепт за каша кој брзо се подготвува, а состојките не се скапи. Состојки : 65 гр овесна каша 200 мл млеко 1...

5 проблеми кои бананите ги решаваат подобро од лековите

0
5 проблеми кои бананите ги решаваат подобро од лековите Големото количество на природни, растворливи влакна и три вида природни шеќери кои ги содржат бананите ги...

Вода од банана како ѓубриво: многу корисна за вашите растенија

0
Вода од банана како ѓубриво: многу корисна за вашите растенијаБананите се богати со калиум, калциум, фосфор и магнезиум. Оваа комбинација може да го стимулира...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!