среда, март 29, 2023

Your Chef

Дома Your Chef

Чоколаден куглоф со портокал

0
Чоколаден куглоф со портокал Еве, на ред е сладок куглоф, овој пат чоколаден, со портокал. Целата куќа мирисаше додека се печеше, а речиси сето тоа исчезна...

Пита со спанаќ во форма на сонце.

0
Пита со спанаќ во форма на сонце.На оригинален начин подгответе обична пита. Пита со спанаќ во форма на сонце - како главно јадење, кога...

ГРЧКИ ГОВАЧ ОТКРИ КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ НАЈДОБРИОТ ПЕКАРСКИ КОМПИР: Тајната...

0
ГРЧКИ ГОВАЧ ОТКРИ КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ НАЈДОБРИОТ ПЕКАРСКИ КОМПИР: Тајната е во само една состојка, а сите ќе бидат воодушевени кога ќе го...

СОЛЕНА ЦАРСКА ТОРТА! Лесно се прави и брзо се јаде

0
СОЛЕНА ЦАРСКА ТОРТА! Лесно се прави и брзо се јаде Доколку немате поим што да готвите денес, ви ја препорачуваме солената царска торта. Неопходно е:4...

Посен чоколаден куглоф со вишни

0
Посен чоколаден куглоф со вишниЗа да ја подготвите оваа вкусна чоколадна пита со вишни ќе ви требаат: 400 гр замрзнато овошје - црешиполовина чаша шеќер2...

Одличен викенд појадок

0
Одличен викенд појадок Компоненти: 1 леб долг багет 4 јајца 3 домати 0,5 кг шунка 150 гр тврдо сирење 100 гр путер 150 мл млеко сол, бибер, морско оревче по вкус Подготовка: Секое...

Палачинки со мајонез во тестото (рецепт)

0
Палачинки со мајонез во тестотоОвие палачинки може да се јадат со џем, јаткасти плодови, еурокрем или мед. Ако не сакате слатки, не додавајте шеќер...

Посна пита со зелка! Има фантастичен вкус, секоја домаќинка треба да...

0
Посна пита со зелка! Има фантастичен вкус, секоја домаќинка треба да знае како да го подготви ова Направете посна пита со додаток на зелка...

БРЗ КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА И МАСЛО! Време е за засладување!

0
БРЗКОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА И МАСЛО! Време е за засладување!Идеален колач посен, брз и лесен за правење, вкусен и сочен… Уживајте! Компоненти:12 лажици шеќер 20 лажици брашно 4...

БИСКВИТИ СО СИРЕЊЕ – ВКУСНА ДОМАШНА ЗАКУСКА

0
БИСКВИТИ СО СИРЕЊЕ - ВКУСНА ДОМАШНА ЗАКУСКАНемате идеи за вечера или ужина на работа? Овие бисквити со сирење се едноставна закуска по која вашето...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!