среда, март 29, 2023

Psychological advice

Дома Psychological advice

Ако чувствувате дека сте лути, ова е она што треба да...

0
Ако чувствувате дека сте лути, ова е она што треба да го направитеОбидете се да ги замените негативните, лути мисли со позитивни и рационални Лутината...

Интелигентните луѓе имаат интересна особина: Дали сте меѓу нив

0
Интелигентните луѓе имаат интересна особина: Дали сте меѓу нив Интелигенцијата игра клучна улога во разбирањето на темниот хумор . Една нова студија покажа дека интелигенцијата игра...

5 знаци дека вашата врска е вистинската

0
5 знаци дека вашата врска е вистинската Без оглед на тоа што подразбирате под квалитетна врска, знајте дека не постои такво нешто како совршена врска....

5 знаци дека сте ја изгубиле душата: вратете го мирот

0
5 знаци дека сте ја изгубиле душата: вратете го миротСите понекогаш се случува да „залутаме“, но тоа е нормално – не сме роботи. Штом ќе...

Знак за ДЕМЕНЦИЈА што се јавува во устата: Доколку го почувствувате...

0
Знак за ДЕМЕНЦИЈА што се јавува во устата: Доколку го почувствувате ова, обратете се на ДОКТОР!Деменцијата е специфична по тоа што значително го попречува...

5 ВИДОВИ МАЈКИ КРУЦИЈАЛНО ВЛИЈААТ НА РАЗВОЈ НА ЕМОЦИИТЕ КАЈ ДЕЦАТА!...

0
5 ВИДОВИ МАЈКИ КРУЦИЈАЛНО ВЛИЈААТ НА РАЗВОЈ НА ЕМОЦИИТЕ КАЈ ДЕЦАТА! Смирените деца растат со контролирани мајкиИ двајцата родители влијаат на воспитувањето на детето,...

Орган за складирање на меморија

0
Орган за складирање на меморија Ако пред неколку милениуми прашавме фараон од Средното Кралство Египет каде е неговото „јас“, тој ќе укажеше на срцето,...

Едноставен совет како да спречите напади на паника (ВИДЕО)

0
Техника која може да ви СПАСИ ЖИВОТ: Едноставен совет како да спречите напади на паника (ВИДЕО) Повеќето луѓе барем еднаш во животот ги фатило паника,...

Лоши навики кои го зголемуваат чувството на анксиозност

0
Лоши навики кои го зголемуваат чувството на анксиозностСекој понекогаш има чувство на немир, вознемиреност, грижа, страв, што всушност е нормална, секојдневна емоција. Сепак, анксиозните...

ОПУШТЕТЕ СЕ ЗА 1 МИНУТА Неверојатна техника која ја намалува болката,...

0
ОПУШТЕТЕ СЕ ЗА 1 МИНУТА Неверојатна техника која ја намалува болката, стресот и нервозата Дали сте често напнати? Вознемирен? Или расположени? Обидете се да медитирате....

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!