среда, март 29, 2023

Interesting

Дома Interesting

Како да приредите закуска за празничната трпеза

0
Сè уште сме во духот на подготовките за празниците, а празничната трпеза е најважното место во куќата во овој период од годината, бидејќи таму...

100-те најпопуларни пребарувани зборови на Google за 2022 година

0
100-те најпопуларни пребарувани зборови на Google за 2022 година. Победник на најпопуларниот клучен збор е Facebook, со над 1.102.800.000 пребарувања месечно. Неверојатно, многу луѓе претпочитаат да...

Три хороскопски знаци кои ќе имаат одлична зима

0
Оваа зима ќе биде доста интересна астролошки. За трите хороскопски знаци ќе донесе многу среќа, задоволство и исполнување на желбите во наредните месеци. ОвенСè ќе...

НАПРАВЕТЕ САМИ БОЖИЌНИ ЕЛКИ!(ВИДЕО)

0
Не треба многу пари, а веројатно ВЕЌЕ ИМАТЕ се што ви треба дома. Доколку се уште не сте купиле елка, а не сакате да...

Најцврстиот материјал некогаш создаден

0
Американските научници со комбинирање на хром, кобалт и никел го создадоа најсилниот материјал на планетата. Материјалот има неверојатни својства. Имено, тој е поотпорен на кршење...

Како да препознаете старо јајце? Тестови…

0
Вечната дилема со која се соочуваме е - дали јајцето што го купивме е навистина свежо. Дали сакате да бидете сигурни? Направете 3 кратки...

Ова се најдолговечните нации во светот

0
Светскиот економски форум неодамна ги објави резултатите од истражувањето за земјите со најдолг животен век. Луѓето живеат најдолго во поразвиените земји, каде што има подобар...

Доказ дека парите не ги „расипуваат‘‘луѓето: Милијардер однел 10 илјади вработени...

0
Посакуван шеф... Сопственикот на мултинационалниот фонд „Citadel LLC“ и милијардерот Кен Грифин решиле да ги награди своите вработени и нивните семејства со патување во Дизниленд...

Зошто дождот има специфичен „мирис“?

0
Во моментот кога капка вода удира во земјата и се формира мала локва, во неа се формираат воздушни меури невидливи за човечкото око. Овие...

Колку добро ги познавате државите на стариот континент? Проверете на квизот…

0
Европа е западниот полуостров на најголемата копнена маса на Земјата кој се нарекува Евроазија, иако природно е поврзана со Азија, поради историски, културни, политички...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!