среда, март 29, 2023

Health

Дома Health

Околу вашите очи се појави масно ткиво, еве што мора да...

0
Околу вашите очи се појави масно ткиво, еве што мора да направитеНаслагите на холестерол околу очите се појавуваат како мали израстоци, слични на мали...

ВЕ МАЧИ ЕШЕРИХИЈА ? Ова се природни намирници кои ќе ви...

0
ВЕ МАЧИ ЕШЕРИХИЈА ? Ова се природни намирници кои ќе ви помогнат да се ослободите од неа за кратко времеЕшерихија коли може да биде...

ТРЧЕТЕ ВО ТОАЛЕТ ШТОМ ЌЕ ИСПИЕТЕ КАФЕ? ЛЕКАРИТЕ објаснија што тогаш...

0
ТРЧЕТЕ ВО ТОАЛЕТ ШТОМ ЌЕ ИСПИЕТЕ КАФЕ? ЛЕКАРИТЕ објаснија што тогаш СЕ СЛУЧУВА во телото - може да биде ПРЕДУПРЕДУВАЊЕМногумина го имаат овој...

Со овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот

0
Со овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот Напиток кој е одличен за борба против настинка и грип. Пристигна постудено време, а со тоа и...

Се појавува навечер и ве буди…ЗОШТО???

0
Се појавува навечер и ве буди…ЗОШТО??? Високиот холестерол во крвта нема никакви симптоми. Симптомите даваат компликации предизвикани од таложење на атеросклеротични наслаги во артериите. Еден од...

Ако ги почувствувате овие симптоми, БОЛЕСТА ви ги уништува ЦРЕВАТА

0
Ако ги почувствувате овие симптоми, БОЛЕСТА ви ги уништува ЦРЕВАТА Дури и вообичаените симптоми можат да бидат причина за маѓепсана болест. Кроновата болест е хронична воспалителна...

9 природни препарати за лекување стари лузни

0
9 природни препарати за лекување стари лузниНекои луѓе ги носат своите лузни со гордост и не се срамат да бидат прашани како ги добиле....

Доколку имате проблем со тироидната жлезда, веднаш исфрлете ги овие 2...

0
Доколку имате проблем со тироидната жлезда, веднаш исфрлете ги овие 2 намирници од исхранатаТреба навреме да размислиме за здравјето на тироидната жлезда и да...

Гастроентеролозите тврдат дека ова е храна која никогаш не ја јадат...

0
Гастроентеролозите тврдат дека ова е храна која никогаш не ја јадат (или ретко ја јадат)СИТЕ НИЕ ИМАМЕ наши задоволства. За некои тоа е сладолед...

Исфрлете ги овие три намирници доколку сакате да се ослободите од...

0
Исфрлете ги овие три намирници доколку сакате да се ослободите од надуеноста, вели нутриционистотКолку и да се вкусни, дали сте забележале дека одредени намирници...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!