среда, март 29, 2023

Care and beauty

Дома Care and beauty

Ние ја третираме РОЗАЦЕА со растенија

0
Ние ја третираме РОЗАЦЕА со растенија ШТО Е РОЗАЦЕА? Црвенилото на кожата на лицето или розацеа е кожна болест која според истражувањата на научниците е предизвикана...

Проширени пори на носот

0
Проширени пори на носот Носот е дел од Т-зоната на лицето, каде што има повеќе лојни жлезди, а поради тоа кожата е и помрсна, се...

Прави чуда: Користете зелен чај за обновување на косата

0
Прави чуда: Користете зелен чај за обновување на косатаЌе ја забележите разликата Покрај тоа што е еден од најпопуларните пијалоци ширум светот со векови, консумирањето...

Депилација: Природен рецепт за отстранување на влакна

0
Депилација: Природен рецепт за отстранување на влакнаЛесно се прави и нанесува Многу жени имаат проблем со влакната на пазувите, особено кога доаѓа топло време. Потоа...

Не ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА...

0
Не ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА за лице која ГО ЕЛИМИНИРА заморот и стресотВеќе по првото нанесување ќе го...

Полна со витамини и минерали: Дали би пробале маска за лице...

0
Полна со витамини и минерали: Дали би пробале маска за лице од кисела зелка?Резултатите се феноменални Маската од листови од кисела зелка го храни вашето...

ПОДОБРА ОД БОТОКС Домашната маска со овој зачин ја затегнува кожата...

0
ПОДОБРА ОД БОТОКС Домашната маска со овој зачин ја затегнува кожата и ги намалува брчките за рекордно времеОд овој зачин можете да направите квалитетна...

Ја бојадисавте косата, но бојата веќе избледе? Овие работи не смеете...

0
Ја бојадисавте косата, но бојата веќе избледе? Овие работи не смеете да ги правите ако ја фарбате косата!Постојат одредени чекори кои можат да ни...

3 вечни непријатели на убавината

0
3 вечни непријатели на убавината Пролетта е вистинско време да започнете да ги решавате проблемите и да ги победите вечните непријатели на вашата убавина. Она...

Мозолчиња што се јавуваат околу очите: Само не ги допирајте

0
Мозолчиња што се јавуваат околу очите: Само не ги допирајтеИако можеби сте во искушение да го сторите тоа, обидот сами да ги отстраните не...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!