среда, јануари 19, 2022

Здравје

Дома Здравје

Чудни симптоми на КОВИД за кои ретко се зборува

0
Досега сите знаеме дека кашлицата, треската, несвестицата и болките во телото се вообичаени знаци на Ковид. Но, покрај овие типични знаци, некои луѓе доживеале...

Дали обожавате мајонез? Сериозни знаци дека треба да јадете помалку

0
Можеби е време малку да го намалите внесот на мајонез. Малкумина посветуваат доволно внимание на сосовите кога е исхраната во прашање. Честопати не обрнуваме внимание...

Топлата вода со лимон, природен напиток

0
Многу познати личности и фитнес инфлуенсери тврдат дека денот го започнуваат со пиење топла вода со лимон Напитокот има ултрахидрантно дејство, обезбедува добар извор на...

Користете ги овие знаци за да препознаете дали имате настинка, грип...

0
Ако имате болки во грлото, течење на носот и болки во мускулите - ова може да бидат симптоми на настинка , но и на...

Совети кои ќе ви помогнат да заспиете како дете

0
Голем број луѓе ширум светот речиси секоја вечер се борат со себе за малку квалитетен сон. Понекогаш ситуацијата може да изгледа безнадежна, но експертите...

Тоа е најчестиот избор за појадок, а воопшто не е ЗДРАВ

0
Лекарите секогаш предупредуваат на важноста на појадокот и неговиот состав, а пред сè на количината на шеќер и други јаглехидрати што ги консумираме наутро. „Премногу...

Како чаевите влијаат на нашето здравје?

0
Билните чаеви се еден од најздравите пијалоци освен водата. Топлите чаеви нè загреваат во зима, а за летната верзија можеме да ги разладиме со...

Лекарите советуваат: што да правите кога ќе се изгорите?

0
Многупати сме доживеале непријатна повреда додека готвиме ручек или пегламе, која потоа не измачува со денови. Симптомите може да се ублажат ако повредениот дел...

Со овие симптоми можете да откриете дали имате камења во бубрезите

0
Калкулусот е предизвикан од високата концентрација на сол и други минерали во бубрежните канали. Со текот на времето може да се формираат единици со...

Луѓето со оваа крвна група живеат најдолго!

0
Докажана отпорност на рак, дијабетес и ментални болестиПричината зошто оваа крвна група е подобра е затоа што и недостасуваат молекули кои можат да предизвикаат...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!