Дома Позитив на денот 9ти Декември – Меѓународен ден за борба против корупцијата

9ти Декември – Меѓународен ден за борба против корупцијата

405
0

Корупцијата секојдневно влијаеше врз здравството, образованието, правдата, демократијата, просперитетот, како и развојот. За да се решат многу проблеми со кои се соочуваат општествата низ целиот свет, важно е да се искорени корупцијата. Оттука, меѓународниот ден за борба против корупцијата треба да ја потсети заедницата за загубата што ја предизвикува корупцијата.Сите заедно да и кажеме НЕ на корупцијата!

Претходна објаваКафе или чај: Што е подобро за вашето телo?
Следна објава6 Совети и навики кои позитивно влијаат на мотивацијата…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име