Дома Care and beauty 5 најдобри фризури за жени во четириесеттите

5 најдобри фризури за жени во четириесеттите

711
0

5 најдобри фризури за жени во четириесеттите

Во последно време може да се слушне дека 40-тите се новите 20-ти. Со сета почит, навистина не се согласуваме!

Жена во четириесеттите е остварена, самоуверена, секси, а зошто воопшто би сакала да се врати дваесет години наназад? Според тоа, носиме и фризури кои можат да ви помогнат да изгледате уште попривлечно и посекси.

Кратко

Таа е одлична, бидејќи комбинира сексапилност и спортски дух. Клучот е да не користите премногу производи за стилизирање. Избегнувајте гелови и пени кои ја прават вкочанета коса и наместо тоа користете креми. Ако размислувате за кратка фризура, прво земете ги вашите црти на лицето. Ако отсекогаш сте го мразеле вашиот нос, веројатно нема да ви се допадне вниманието што му го привлекува кратката коса. Од друга страна, дефинитивно ќе ги нагласи вашите јаболчници.

Долга и исправена

Долга, слоевита фризура навистина изгледа добро на сите. Правилен е со скалести брави во предниот дел кои се подолги во задниот дел и немаат остри краеви. Покрај тоа, таа е една од најценетите, барем во однос на стајлингот: ако ви се брза, врзете ја во опавче, за свечени вечерни прилики, направете елегантна пуџа, а за излегување со пријателите, направете плетенка.

Фризура на страна

Овој класичен стил е идеален избор за жени кои сакаат да изгледаат секси без да вложуваат премногу време во неговото одржување. Фризурата со страници изгледа добро на речиси сите форми на лице и текстури на коса. Меѓутоа, ако имате тркалезно лице, подобро ќе ви одговара лоб (подолга фризура) .

Коса до рамениците

Класична фризура до рамениците е секогаш во тренд. Лесно се одржува и има безброј опции за стајлинг. Ви овозможува да трансформирате посериозна дневна варијанта, како што е опавчето, во заводлива вечерна фризура, како што се меките локни. Оваа фризура одговара на сите форми на лице, но не е најпосакувана доколку имате ретка и тенка коса.

Долга и брановидна

Веројатно сте слушнале дека долгата коса не треба да се носи по одредена возраст. Сепак, тоа е толку погрешна изјава. Долгата и брановидна фризура функционира поради обликот на нејзините предни слоевити прамени кои го отвораат лицето и создаваат волумен. Со цел долгата коса секогаш да изгледа одлично, најдобро е еднаш неделно да користите третман за длабока регенерација. Колку е подолга косата, толку се поголеми шансите за оштетување.

Претходна објава4 начини на кои сода бикарбона може да ве разубави
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 14 АПРИЛ! Близнаците денес се особено шармантни, Овните ќе имаат одлични можности за подобра работа!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име