Дома Позитив на денот 10 декември – Ден на човековите права

10 декември – Ден на човековите права

169
0

Денот на човековите права се слави на 10 декември. Овој ден се почитува за да се заштитат основните човекови права на сите луѓе и човекова слобода што треба да им биде достапна. Денот беше прифатен во 1948 година кога Собранието на ООН ја донесе резолуцијата за усвојување на денот како Ден на човековите права на сите држави и заинтересирани организации.

Претходна објава6 Совети и навики кои позитивно влијаат на мотивацијата…
Следна објаваХрана за рамен стомак…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име