Дома Светски дестинации Њујорк под снег на почетокот на 2022 (фотогалерија)

Њујорк под снег на почетокот на 2022 (фотогалерија)

370
0

На 7 јануари жителите на Њујорк се разбудија со првиот снег во новата година.

Додека многумина рано ги фатија лопатите за да можат непречено да се двiжат по расчистувањето на патиштата и тротоарите, многу њујорчани го искористија снежниот ден и излегоа надвор да си играат на новиот снег. Најубавите делви како Бруклин, Менхетен, Централ парк еве како изгледаат…

Извор: amny.com, reuters, nypost.com

Претходна објаваГатанки за деца: Има многу заби, но ништо не јаде, што е тоа?
Следна објаваТрет ден Божиќ – Денеска е Свети Стефан

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име