Дома Health Ја ставила кората од банана во фрижидер: По само 15 минути се...

Ја ставила кората од банана во фрижидер: По само 15 минути се ослободила од проблемот што ја мачел со години

2374
0

Ја ставила кората од банана во фрижидер: По само 15 минути се ослободила од проблемот што ја мачел со години

Ако ве боли глава, овој трик е чудо.

Имено, една очајна жена решила да застане на патот на безмилосна главоболка, а доволна и била само една банана да се бори.

Ви го претставуваме методот на лекување на главоболка во целина:
„Почувствував силна главоболка која ме разбуди по којзнае кој пат и не сакав да земам друг лек кој нема да делува и само ќе ми го иритира стомакот.

Се сетив на советот на мојот сосед да го пробам трикот со банана“. Целата банана ја изедов, но кората не ја фрлив, ја оставив во фрижидер да се излади“.

„Петнаесет минути подоцна ја отстранив кората, легнав во кревет и се удобнав додека кората ми го ладеше челото. Не долго потоа, оваа процедура толку многу ме опушти што главата престана да ме боли и заспав. Задолжително пробајте ако имате проблеми со главоболки“, вели нашата верна читателка.

Ви препорачуваме да го испробате овој метод на лекување на главоболка.

Претходна објаваЗдрава навика за ДЕФИНИТИВНО подобар почеток на денот
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 4 МАЈ! Стрелците го менуваат РАБОТНОТО МЕСТО, Рибите излегуваат од турбулентен период, а еве кој знак ќе се заљуби во ПРИЈАТЕЛ

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име