Дома Life Што ако вашиот дом е окупиран од МРАВКИ

Што ако вашиот дом е окупиран од МРАВКИ

557
0

Што ако вашиот дом е окупиран од мравки

Ова е период кога сите очекуваме наезда од мравка.

Доколку избегнувате скапи и штетни комерцијални репеленти за инсекти, љубителите на популарната „кралица за чистење“

имате решение кое ќе ве чини околу сто динари.

Верувале или не, тоа е пудра во прав.

Прашокот против мравки е едно од моите омилени откритија! Навистина функционира!” напиша еден член на оваа популарна група.

Објаснила и дека неколку години го посипувала околу местото каде што влегуваат мравките во станот, а сега веќе неколку години е тивка. „Секој талк може да се користи“, додаде еден корисник.

Исчистете го телото од ТОКСИНИ и ослабете

Трет сподели: „Посипувам талк околу влезната врата и делува! А за да се спречи доаѓањето на мравките подолго време, корисниците велат дека со прашокот посипуваат прагови и прозорски прагови.

„Откако го правам тоа, немам проблеми со мравките! коментираше друго лице, пренесува Мирор.

Претходна објаваИсчистете го телото од ТОКСИНИ и ослабете
Следна објаваСмирете ги уморните и отечените стапала со овој едноставен ритуал!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име