Дома Твој Готвач Шницли во сос од сенф и лук (рецепт)

Шницли во сос од сенф и лук (рецепт)

1059
0

Свинското месо е лесно за подготовка и многу вкусно на овој начин…

Состојки:

  • 2 свински шницли
  • 2лажици сенф
  • 1 чешне лук
  • 1/2 коцка за супа
  • брашно
  • сол, бибер

Подготовка:

Се толчат шницлите со чекан за месо и се посипуваат со сол и бибер, па се премачкуваат со повеќе сенф од едната страна, а потоа во брашно.

Ставете ги во тавата од другата страна, па свртете и пропржете ги малку.

Додадете половина од коцката за супа, сечканиот лук и чаша вода и динстајте додека месото не омекне.

На крајот, ако сосот е потенок, додадете малку брашно и оставете да зоврие.

Претходна објаваПодарок од природата-Прополис, овој пат во служба на убавината
Следна објаваПромени во рацете кои може да укажуваат на анемија

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име