Дома Health Чудесен руски „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите

Чудесен руски „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите

427
0

Чудесен руски „лек“ кој ги чисти белите дробови и бронхиите

Ослободете се од слузта и слузот, исчистете ги дишните патишта.

Тешко е да се најде вистинскиот лек за чистење на белите дробови. Тие делуваат како сунѓер, филтрираат сè, од загаден воздух до цигари. Тие акумулираат слуз, што може да доведе до сериозни последици. Акумулацијата на слуз и слуз во белите дробови не само што е многу непријатна, туку во тешки случаи може да доведе до задушување.

Откако алвеолите на белите дробови ќе станат мрсни, потребен е многу посебен лек за да се поправи тој проблем.

Сепак, постојат домашни лекови кои ќе му помогнат на овој орган да се прочисти, а еден од најпопуларните Русите го користат со векови.

Пробајте го овој природен препарат кој ќе помогне да се исфрли слузта и да се олесни чистењето на бронхиите. Посебно е ефикасен за кашлица кај пушачите.

Состојки:

1 лажица јаболков оцет,

мало парче корен од свеж ѓумбир (големина 6-8 мм),

1 лажица кокосово масло,

1 лажичка мед,

Подготовка:

Ѓумбирот исечкајте го на парчиња и ставете го во чаша вода. Се вари и оставете го напитокот да се излади. За силна кашлица, додадете кокосово масло, јаболков оцет и мед. Испијте ја оваа количина одеднаш.

Народен лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ

Домашниот „лек“ за чистење на бромнија и бели дробови пијте го секогаш кога ќе почувствувате дека имате потешкотии со дишењето.

Чајот од роса делува и при силна кашлица, бронхитис и упорна, таканаречена „магарешка кашлица“. Овој чај има малку горчлив вкус, па затоа се препорачува во него да додадете мед. За да го подобрите ефектот, можете да додадете неколку капки течен екстракт од ехинацеа.

Претходна објаваНароден лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ
Следна објаваЕден ЗАЧИН може да направи промени со ЦРНИОТ ДРОБ:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име