Дома Твој Готвач Чорба од праз

Чорба од праз

858
0

Велигденскиот пост е најважен за православните христијани, а на многумина им е тешко да ги постат деновите без масло во делот од постот каде што се јаде храна подготвена без масло. Тоа, сепак, не мора да биде така…


Состојки:

2 праз,
1 главица кромид,
300-400 гр компири,
сол,
бибер,
ловоров лист,
сок од половина лимон,
лажица брашно

Подготовка

Загрејте малку вода, додадете ситно сечкан праз, кромид и варете додека кромидот не омекне. Додадете компири исечкани на коцки, сол, бибер, ловоров лист, прелијте сè со 1 литар вода, варете 45-50 минути на средна топлина. Се трга од оган, се додава една лажица брашно и се варат уште пет минути. На крајот, зачинете сè со сок од лимон.

Претходна објаваТест кој за само 20 секунди открива дали вашиот мозок е здрав
Следна објаваСите здравствени придобивки од чајот од коприва

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име