Дома Твој Готвач Чоколадни банани со кикирики…

Чоколадни банани со кикирики…

227
0

Овој рецепт го привлече нашето внимание и не натера да го споделиме со вас денес.

Чоколадни банани со кикирики – Сакаме банани! Ние сакаме чоколадо! Ние сакаме кикирики! И затоа не се сомневаме дека најдовме еден од поинтересните брзи рецепти! Едноставната и брза подготовка, исто така, ќе ве натера да ги направите овие чоколадни банани со кикирики.

СОСТОЈКИ:
100 гр чоколадо за готвење
2 банани
кикирики

ПОДГОТОВКА:

Стопете го чоколадото на пареа со малку шеќер

Земете плех и во него ставете хартија за печење и измелете ги кикириките

Исечете ја бананата на 3 помали парчиња. Во едниот крај на бананата забодете стапче за сладолед, натопете ги во чоколадо и посипете ги со кикирики

Ставете ги бананите на плехот и оставете ги во фрижидер 30 минути

Сигурни сме дека овој десерт ќе го изедете веднаш… Лесно се подготвува и знаеме дека ќе ви ја разубават вечерта и гледањето омилени серии.

Претходна објаваКако да се намали холестеролот?
Следна објаваЗошто портокалите се совршен избор за ужина?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име