Дома Светски дестинации Четири туристички дестинации каде секогаш е лето

Четири туристички дестинации каде секогаш е лето

278
0

Кога времето ќе стане студено дома, помислата на една или две недели патување, веселба во морето и лежење на плажа на топлото сонце е доволна за да го натера секој од нас да посегне по компјутерот за да бара дестинации за зимски одмор.

Но, каде можете да се упатите кон зимското сонце?

Без разлика дали ќе одите на одмор со платен пакет или ќе одлучите сами да го организирате патувањето, ви претставуваме неколку дестинации кои се идеални за одмор во текот на зимата.

Малдиви

Просечна зимска температура: 27

Со многу сонце достапно во секое време, секое време од годината е одлично за одмор на Малдиви. Сепак, европската зима е особено погодно време за посета на овој архипелаг во Индискиот Океан. Малдивите се идеални за нуркање, а за активен одмор можете да изберете стотина работи, како јога, нуркање и кану.

Занзибар

Просечна зимска температура: 27

Единствениот на списокот кој се наоѓа јужно од екваторот. Тропската клима на Занзибар вклучува кратка сушна сезона во јануари и февруари. Додека оставате време да ја истражувате архитектурата и миризливите улички на Стоун Таун, стариот дел на најголемиот град во Занзибар (исто така наречен Занзибар), најмногу ќе сакате да ги поминете сончевите денови уживајќи на плажите каде што ќе најдете кристално чисти води.

Дубаи

Просечна зимска температура: 25

Со температури кои надминуваат 40 степени во лето, зимата е дефинитивно најдобро време за посета на најгламурозниот град на Блискиот Исток.

Барбадос

Просечна зимска температура: 26

Допрените плажи, живописната народна кујна и живите рум барови на гламурозниот западен брег го овозможуваат сето тоа, Барбадос нуди многу повеќе.

Претходна објаваНајцврстиот материјал некогаш создаден
Следна објаваСмутито од краставици и лимон ги топи килограмите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име