Дома Life Четири бои кои дефинитивно треба да ги имате во домот

Четири бои кои дефинитивно треба да ги имате во домот

526
0

Некои бои едноставно треба да ги вклучите во внатрешноста на вашиот дом.

Секогаш е важно да го исполните домот со бои, но уште поважно од тоа е да ги изберете боите што ги внесуваме во ентериерот. Доколку сакате свежина и позитивни и весели „вибрации“, дефинитивно треба да ги вклучите овие бои.

Жолта
Иако е малку појака боја, жолтата треба да ја има во секој ентериер. Речиси инстантно го исполнува домот со свежина и внесува позитивност, а куќата поради тоа изгледа елегантно. Исто така, жолтата боја го подобрува расположението.

Пастел портокал
Не само што овој простор го прави просторот да изгледа поголем и попростран, туку и свеж и позитивен. Сепак, не треба да ја бојадисате целата куќа или стан во оваа нијанса, еден ѕид ќе биде доволен. Експертите советуваат и темните бои да не ги комбинирате со оваа нијанса, а најдобра комбинација е белата.

Боја од ф’стаци
Оваа суптилна, но благородна боја му дава на домот свежина. Добро е што можете да си дадете здив со оваа боја без да изгледате претерано. Оваа боја е доминантна, и носи среќа и позитивност во домот.

Светла нијанса на тиркизна (Celeste)
Оваа боја е инспирирана од небото и ги смирува очите. Внесува свежина во куќата и симболизира среќа, слобода, мотивација и охрабрување. Со него треба да насликате само неколку ѕидови за целосен ефект.

Извор: Pinkvilla

Претходна објаваАвстрија ќе ги укине сите мерки против коронавирусот на 5 март
Следна објаваСè што не сте знаеле за губење на слухот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име