Дома Твој Готвач Црн чај со млеко и ванила! Здрав зимски пијалок

Црн чај со млеко и ванила! Здрав зимски пијалок

404
0

Ако сте љубител на чај, тогаш ќе ви се допадне и оваа варијанта на црн чај со додаток на ванила и млеко

Компоненти:
200 мл врела вода
кесичка црн чај
малку млеко
малку цимет
неколку капки екстракт од ванила

Во зависност од тоа како сакате да пиете чај, овој со ванила и млеко ќе ви ги разубави празниците пред нас.

Претходна објаваДеца и полномасно млеко: Што е правилно?
Следна објаваЕве зошто треба веднаш да го испразните пепелникот со догорчиња од цигари

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име