Дома Life ЦРН ХОРОСКОП! Ова се најмрачните тајни на знаците

ЦРН ХОРОСКОП! Ова се најмрачните тајни на знаците

697
0

ЦРН ХОРОСКОП! Ова се најмрачните тајни на знаците


Црниот хороскоп има различни знаци и ја претставува темната страна на секој од нив.

Кентаур (8 јануари – 12 февруари)
Кентаур е половина коњ, половина човек. Тешко му е да ги контролира животинските нагони и инстинкти. Луѓето родени во овој знак се одликуваат со нивната независност и нескротлива љубов кон слободата.


Харпија (13 февруари – 18 март)
Харпиите во грчката митологија биле ќерки на морскиот бог Таумант и океанидата Електра. Тие ги персонифицираат темните облаци здебелени од ветрот. Луѓето родени во знакот на Харпија не знаат да простуваат, се сеќаваат на навредите додека жестоко не го казнат оној кој ги повредил. Тие се многу одмазднички.


Пегаз (19 април – 24 април)
Во митологијата, Пегаз го претставува крилестиот коњ, синот на Посејдон и Медуза. Луѓето родени во овој знак имаат висока самодоверба и мразат да прават како што треба да прават „обичните смртници“. Тие се многу себични.

Кербер (25 април – 30 мај)
Керберите едноставно светат од гнев и омраза. Главата на Кербер постојано преплавува со мисли како да наштети некому.


Сатир (31 мај – 3 јули)
Сатирот е шумски демон, получовек или полуживотно. Луѓето родени во овој знак целиот свој живот го посветуваат на задоволство. Го мразат стареењето и сè што носи.

Голем месечен хороскоп за април 2023 година! Дознајте што го чека вашиот хороскопски знак во текот на овој месец

Сирена (4 јули – 10 август)
Сирените се најшармантниот и најатрактивниот знак. Но, тие лукаво ја користат својата привлечност за да уништат некого кога сакаат и да извлечат максимум од нивните жртви.

Грифин (11 август – 15 септември)
Ова е митско чудовиште со тело на лав и глава, крилја и канџи на орел, чувар на гробови и богатства. Луѓето родени во овој знак се, во најмала рака, чудни. Ништо не може да ги спречи, бидејќи нивните мисли се фанатични. Способни се и да убиваат за своите идеали.

Химера (16 септември – 22 октомври)
Химера е митско суштество кое е мешавина од лав, змеј и коза. Луѓето под знакот на Химера се одлични во изнудувањето, многу се лицемерни и затоа секогаш излегуваат од секоја ситуација.


Сфинга (23 октомври – 30 ноември)
Во грчката митологија, Сфингата е чудовиште со тело на лав и глава и гради на девојка. Луѓето родени во овој знак се многу мистериозни, како и самата Сфинга. Тие се благородни, но многу ги сакаат материјалните работи. Мразат сè духовно.

Минотаур (1 декември – 7 јануари)
Митско суштество, половина човек – половина бик. Луѓето родени во овој знак се полни со бес, исто како Минотаурот, диви и опасни. Тие буквално се кинат одвнатре поради гнев и животински инстинкт кој не можат да го надминат.

Претходна објаваПЕТ ЗНАЦИ ДЕКА ДА ГО ТРОШИТЕ ЖИВОТОТ НА погрешни НЕШТА
Следна објаваДВОСЛОЈНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА! Совршена

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име