Дома Интересно Уметникот ги трансформира животните во ботаничка градина со своите уметнички дела

Уметникот ги трансформира животните во ботаничка градина со своите уметнички дела

141
0

Јапонскиот уметник Хироки Такеда ја доловува убавината на животните во серија ботанички акварели. Користејќи живописна палета на бои, тој дизајнира и трансформира животни, кои изгледаат како ботаничка тајна градина со цвеќиња.

На овие ботанички инспирирани слики има харизматични мачки и кучиња, хрчаци, птици, гуштери и многу повеќе. Во секоја од нив, Хироки Такада користи облик на животно како преглед на природен рај богат со разни растенија и цвеќиња.

Божествените акварели се идеална комбинација од животни и цвеќиња, толку убави сцени на имагинација на овој уметник… Можевме со часови да ги набудуваме овие прекрасни детали кои се прецизно насликани

Извор: mymodernmet.com

Претходна објава5 причини зошто интелигентните луѓе сметаат дека тешко ја прогаоѓаат среќата…
Следна објаваНутела торта неодоливо кремаста

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име