Дома Твој Готвач ТОПЧИЊА со грчки јогурт:

ТОПЧИЊА со грчки јогурт:

530
0

Спремни за нецел час, а се неверојатно меки и вкусни…
Овој едноставен рецепт за топчиња со грчки јогурт може да го направат дури и почетниците во кујната.

Можете да ги послужите со домашен џем, крем или сирење. Совршени се за почеток на денот.

Состојки:

  • 1 чаша грчки јогурт
  • 1 и пол шолја брашно
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • масло за пржење

Подготовка :

  • Во поголем сад измешајте грчки јогурт, брашно и прашок за пециво.
  • Мешајте со блендер додека не добиете тесто.
  • Тестото намачкајте го на површина посипана со брашно и месете неколку минути.
  • Со рацете формирајте мали топчиња и пуштете ги во врелото масло, пишува The Thing of Taste.
Претходна објаваДали ги фрлате СИЛИКОНСКИТЕ ЌЕСИЊА што ги добивате во КУТИЈАТА СО КУПЕНИ ЧЕВЛИ?
Следна објава10 брзи начини да го излечите затнатиот нос

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име