Дома Life ТОА СЕ НИВНИТЕ СЛАБИ ТОЧКИ! Поради овие грешки, хороскопските знаци немаат среќа...

ТОА СЕ НИВНИТЕ СЛАБИ ТОЧКИ! Поради овие грешки, хороскопските знаци немаат среќа во љубовта!

421
0

ТОА СЕ НИВНИТЕ СЛАБИ ТОЧКИ! Поради овие грешки, хороскопските знаци немаат среќа во љубовта!

Овните се избрзани, Биковите престануваат да се грижат за себе, Близнаците имаат тенденција да флертуваат… Многу грешки што ги прават хороскопските знаци им предизвикуваат проблеми во љубовта.

Препознајте ги вашите слаби точки и спречете негативен исход.

Овен
Самодовербата на Овенот , која можеби на почетокот му била привлечна на партнерот, со текот на времето станува голем товар. Овенот мора да работи на својата себичност и да научи понекогаш да го става партнерот на прво место пред сè друго. Тие треба да разберат дека компромисот е основата на секоја добра и долга врска. Нивната избрзаност и избрзани реакции исто така може да бидат проблем во врските бидејќи другите тешко се справуваат со нивните напади на гнев и бес.

Бик
Биковите кои се во долга и стабилна врска често престануваат да се грижат за себе. Тие се чувствуваат удобно, па претеруваат со храна и пијалоци и не обрнуваат внимание на изгледот, што може да биде крајно непривлечно. Понекогаш се премногу мрзливи за романса и го земаат партнерот здраво за готово. Нивната тврдоглавост е пречка и во врските. Биковите имаат тенденција да го обвинуваат партнерот за грешките и упорно ги започнуваат истите расправии, од кои на сите им здосадува.


Близнаци
Близнаците имаат тенденција да флертуваат, па партнерот може да се чувствува несигурно со нив. Тие не оставаат впечаток на стабилност и сигурност, поради што саканата личност чувствува дека не може да се потпре на нив. Склоноста кон чести промени на мислењето и расположението е исто така нешто што не е привлечно за другите, бидејќи никогаш не знаете кое од нивните многубројни лица ќе се појави.

Рак
Раковите често стануваат зависни од партнерот на почетокот на врската, а спомнувањето на заеднички живот или брак во толку рана фаза ги плаши сите. Кога се во врска, нивниот партнер станува центар на нивниот свет, поради што често се чувствуваат како да ги гушат. Тој е навредлив и чувствителен, па затоа е многу лесно да го повредите. Не сака да започнува нови работи и да се занимава со нови активности, па животот со него лесно може да влезе во рутина.

Лав
Големото его на Лавот е нешто со кое тешко се справува. Не е лесно да се живее со личност која е навредена од секоја ситница и која е подготвена да не разговара со партнерот со денови поради тоа што е навредена. Тие се ставаат себеси на прво место, што со текот на времето станува голем проблем. Не знаат да признаат грешка, а имаат тенденција да флертуваат, па партнерот понекогаш не се чувствува безбедно, пренесува порталот neko-bitan.com.

Девица
Срамежливите и повлечени Девици тешко ги откриваат своите вистински емоции, па нивниот партнер никогаш не знае што навистина чувствуваат. Животот со нив може да биде тежок бидејќи се премногу критични и секогаш наоѓаат маана во се. Тие се стремат кон совршенство, но не разбираат дека треба да уживате во мали, обични работи. Нивната опсесија со чистота и здравје исто така може да биде многу заморна.


Вага
Љубовниот живот на Вагата може да биде хаотичен, бидејќи таа често избира погрешни партнери, оние кои треба да и помогне или да ги „поправи“, што не е добра основа за врска. Кога се во врска, тие се неодлучни и постојано размислуваат дали партнерот им одговара, а полудува и нивната склоност кон флерт. Не сакаат расправии, па го кажуваат она што партнерот сака да го слушне, што може да стане проблем бидејќи искрената комуникација е основата на секоја успешна врска.


Шкорпија
Скорпиите секогаш одат на сè или ништо, па затоа не е лесно да бидете во чекор со нив. Во врската стануваат љубоморни и посесивни, па често го гушат партнерот. Покрај тоа, тие се мистериозни, па саканата личност секогаш има чувство дека Шкорпијата нешто крие од нив и не е целосно искрена со нив. Имаат лоши спомени кои никогаш не простуваат, а малиот конфликт редовно го претвораат во долготрајна борба полна со обвинувања и обиди за емоционална манипулација.

Стрелец
Стрелците често се бесчувствителни и невнимателни, па често ги повредуваат своите партнери без воопшто да знаат за тоа. Живеат за возбуда и акција, па брзо им здосадува. Партнерот чувствува дека мора постојано да биде интересен, што може да создаде притисок. Она што им е најголем проблем во врските е потребата да имаат целосна слобода и само свој социјален живот, што на многу партнери не им се допаѓа.

Јарец
Јарецот е отсутен и далечен додека не стекне целосна доверба во партнерот, што е долг процес кој ретко кој може да го чека. Партнерот лесно се фрустрира што не ја знае вистинската природа на чувствата на Јарецот. Не е лесно да се живее со меланхоличен човек кој се грижи за се, а неговиот песимизам се пренесува и на околината. Тие не се спонтани и се оптоварени со работа, па животот со нив може да стане монотон.

Водолија
Потребата на Водолијата за слобода и инсистирање на индивидуалност може да биде исцрпувачка во врските, па партнерот понекогаш има чувство дека сите се поважни од него. Богатиот социјален живот прави многу партнери да бидат љубоморни, што водолијата не може да го разбере. Во некои случаи, недостатокот на интимност и романса може да доведе до одвојување. Саканата личност секогаш знае што мисли Водолијата, но никогаш што чувствува, затоа што избегнува да зборува за своите емоции .

Риби
Рибите живеат во свој свет и често го идеализираат партнерот, но нивните нереални очекувања не можат да се исполнат. Често влегуваат во врски со луѓе кои не ги заслужуваат или одржуваат тајни врски. Тие обично имаат комплициран љубовен живот, а поради својата самопожртвувана природа се подготвени да поднесат многу, но честопати нивните партнери ги искористуваат и ги одбиваат. Тие треба да сфатат дека љубовта не е само за давање, туку и за примање.

Претходна објаваСТЕ СЛУШНАЛЕ ДЕКА ЉУБОВТА ТРЕБА ДА СЕ НЕГУВА, НО ДАЛИ ЗНАЕТЕ КАКО? Психотерапевт открива како да ја спасите вашата врска!
Следна објаваАко ги почувствувате овие симптоми, БОЛЕСТА ви ги уништува ЦРЕВАТА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име