Дома Health Тибетски рецепт за ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА

Тибетски рецепт за ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА

214
0

Тибетски рецепт за ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА

Потребни ви се само две состојки (за тибетскиот еликсир на младоста) – млеко и лук – за да се заштитите од настинки, да го зајакнете имунитетот, да ги зачувате крвните садови и да го елиминирате заморот.

РЕЦЕПТ ЗА ТИБЕТАНСКИ ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА

Многумина сигурно слушнале за корисни својства на млекото со лук. Јас сум голем љубител на овој пијалок. Ги научив децата и внуците. Одлична заштита од настинки, дава енергија и го стабилизира притисокот. За мене ова е еликсир на младоста. Прочитав дека самиот Џингис Кан го пиел! Затоа, ако сакате да останете млади и здрави што подолго, размислете за овој рецепт. Во 250 мл млеко додадете две мелени чешниња лук. Оставете го да зоврие на тивок оган и оставете го да отстои околу еден час. Пијте топло еднаш неделно.

Коментирано од билкар Олга Борисовна Молостова, Николск

Напитокот од млеко и лук поволно делува на работата на миокардот, го подобрува протокот на крв, ги зајакнува крвните садови и имунитетот. Не е ни чудо што го сметаат за еликсир на младоста.

СТРЕС И КРВНА ГРУПА – има врска! Пишува: Виталија Шарлај, психолог

Млекото со лук може да се користи и како благо и безопасно средство за намалување на крвниот притисок. Сомелете пет чешниња лук и прелијте ги со 250 мл млеко. Оставете го да отстои најмалку два часа на собна температура, а потоа чувајте го во фрижидер. Земете една лажица три пати на ден во текот на една недела. Направете тридневна пауза и повторете.

ГО ОТСТРАНУВАМЕ ЗАМОРОТ

Следниот рецепт помага да се отстрани заморот. Сварете 200 мл млеко и малку изладете го. Додадете едно чешне мелен лук и една лажичка мед. Добро измешајте и испијте веднаш (треба да го направите навечер и да го земате пред спиење). Лекот трае две до три недели.

! Контраиндикации: индивидуална нетолеранција, гастритис во акутна фаза, дијабетес, хипотонија, бубрежна инсуфициенција, жолчни камења, анемија, болести на тироидната жлезда, бременост, доење.

Лукот мора да биде свеж, бидејќи минатогодишниот лук нема корисни својства.

Претходна објаваСТРЕС И КРВНА ГРУПА – има врска! Пишува: Виталија Шарлај, психолог
Следна објаваНајлесен рецепт за алва со 4 состојки

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име