Дома Health Твоето лице кажува се: Знаеш ли од што страдаш ако твоите очи...

Твоето лице кажува се: Знаеш ли од што страдаш ако твоите очи се подуени?

929
0

Твоето лице кажува се: Знаеш ли од што страдаш ако твоите очи се подуени?

На нашето лице има универзални знаци, кои предупредуваат дека нешто не е во ред со вас – вели Гибо. Таа даде и објаснувања:
Ако имате зголемени пори на лицето, во телото се акумулира премногу киселина и неопходно е да се промени начинот на исхрана. Доколку имате хоризонтални линии на челото, голема е веројатноста црниот дроб да не работи како што треба, а отечените и подуени очи се сигнал дека варењето, поточно дебелото црево, не работи.
Мозолчињата околу брадата, надвор од ПМС, се знак за проблеми со репродуктивните органи и/или хормоните, а отечената вилица укажува на проблеми со бубрезите. Ако, пак, вашата кожа неодамна добила поинаква нијанса, на пр. потемно е од вообичаено, тоа е сигурен знак дека сте под голем стрес, но и дека ви недостасуваат минерали и витамини.
Сето тоа лесно можете да го промените со земање замени и поголеми количини здрава храна.

Претходна објаваОлеснете ја главоболката со масажа на вратот
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 29 МАРТ! За Овен ново познанство, за Близнаци тајна врска…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име