Дома Твој Готвач Тајната на најдобрите крофни: Како да ги направите совршени секој пат?

Тајната на најдобрите крофни: Како да ги направите совршени секој пат?

640
0

Со нив никогаш не можете да погрешите, сите сакаат крофни.

Топла крофни, свежи излезени од рерна?

Па, има ли нешто подобро од нивниот мирис… и вкус, се разбира.

Со малку труд, можете да станете мајстор за правење на крофни.

Пробајте го и уверете се сами!

Состојки:

15 гр квасец

1 лажичка шеќер

2 јајца

200 мл млеко

2 лажици масло

450 гр брашно

малку сол

масло

1 ванилин шеќер

шеќер во прав

Подготовка:

Квасецот издробете го, додадете шеќер и прелијте со малку млака вода. Кога ќе запени додадете ги јајцата и млекото и матете малку со жица. Додадете брашно и замесете тестото да биде помеко и помазно.

Покријте малку да нарасне. Замесете. Исечете лист хартија на помали квадрати. Тестото исечете го на помали парчиња од 20 гр и направете топчиња меѓу дланките.

Се редат на исечени хартии и се покрива да стаса. Спуштете ги крофните заедно со хартијата во маслото и по 5 секунди извадете ја хартијата.

Се пржат на средна температура до зарумени од двете страни.

Извадете, посипете со ванилин шеќер и шеќер во прав.

Претходна објаваКолку крстозборите влијаат на здравјето на луѓето?
Следна објаваЕдна од најубавите градби во светот се наоѓа во Дубаи и јасно покажува кому му припаѓа иднината

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име