Дома Здравје Спас за чир на желудникот

Спас за чир на желудникот

1702
0

Доколку имате проблеми со чир на желудникот или дуоденален улкус, доктор Малахов препорачува три едноставни лекови.

Докторот Генадиј Петрович Малахов им препорачува три едноставни лекови на сите кои боледуваат од чир на желудникот и дванаесетпалечното црево:

Земете сирова белка од пилешко јајце, но не ја голтајте веднаш, туку џвакајте ја во уста долго, долго. Белките измешани со плунка создаваат заштитен слој и ја штитат слузокожата на желудникот.

Исто така, се препорачува да се џвака свежо, сирово брашно од хељда. Потребно е долго да се џвака ова брашно, кое добро помешано со плунката поради џвакањето, создава и заштитен слој околу заболената слузница.

Пијте сок од суров компир.

Претходна објаваЗошто ни отекуваат зглобовите? Кој се болестите???
Следна објаваСПЕЦИЈАЛИТЕТ ОД ГЕРМАНИЈА: Денеска правиме врвна торта без брашно, јајца, путер и шеќер… (ВИДЕО)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име