Дома Health СПАС ЗА КОЛЕНА Облоги од две состојки од кујната ќе ви ја...

СПАС ЗА КОЛЕНА Облоги од две состојки од кујната ќе ви ја ублажи болката во зглобовите

386
0

СПАС ЗА КОЛЕНА Облоги од две состојки од кујната ќе ви ја ублажи болката во зглобовите

Постојат неколку причини зошто се јавува болка во коленото. Тоа може да биде возраст, повреда, вишок тежина, болести како ревматизам. Може да се ослободите и со природен лек.

Болката често се јавува поради нагли промени во времето како овие денови. Покрај терапијата што ви ја препишал лекарот, симптомите можете да ги ублажите на природен начин – со лимон и масло од сусам. Лимонската киселина ќе ги разгради кристалите на уринарната киселина кои се собираат во зглобовите. Исечете два лимони на помали парчиња, ставете ги во мала газа и врзете ги. Потопете ги во топло сусамово масло, а потоа ставете ги на болното колено и држете го компресот 10 минути. Повторете два пати на ден. Ова ќе ја ублажи болката и ќе го намали отокот.

Претходна објаваАНТИЧКИТЕ ГРЦИ ГО СМЕТАЛЕ ЗА ПРОТИОТРОВ Нема нешто што не лечи
Следна објаваДали помага или не? Слуз од полжав за стрии

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име