Дома Health СПАСЕТЕ ОД РЕУМА: Овој природен лек докажано ја отстранува болката, а вие...

СПАСЕТЕ ОД РЕУМА: Овој природен лек докажано ја отстранува болката, а вие го имате дома!

367
0

СПАСЕТЕ ОД РЕУМА: Овој природен лек докажано ја отстранува болката, а вие го имате дома!

Во зима луѓето кои боледуваат од ревматизам страдаат од болки во зглобовите, мускулите и коските.

ВАЖНО Е ДА ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ НАВРЕМЕ: Овие 10 симптоми можат да го откријат артритисо

Причината за зголемена ревматска болка е промената на влажноста и температурата на воздухот. Покрај препишаната терапија од докторот, поплаките ќе ги ублажува и со облога од зелка. Можете да користите свежа или кисела. Извадете ги вените од листот, омекнете го со сукало додека не почне да испушта сок и ставете го на болната површина. Завиткајте со сува крпа и прицврстете со газа. Менувајте го листот зелка три пати на ден.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 23 ФЕВРУАРИ! Лавовите ги чекаат потешкотии во љубовта, прилив на пари за Девиците, а еве кој ќе има стомачни проблеми
Следна објаваВнимавајте: Овие намирници негативно влијаат на крвната слика

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име