Дома Health Со овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот

Со овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот

252
0

Со овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот

Напиток кој е одличен за борба против настинка и грип.

Пристигна постудено време, а со тоа и сезоната на настинки и грип. Секоја година се „бориме“ против болестите и се трудиме да го подготвиме телото за тешки, студени денови.

За да го заштитите вашето тело за време на сезоната на вируси и грип, користете свежа храна во исхраната, најмногу овошје и зеленчук.

Актерката Рене Зелвегер Ослабела 48 килограми со оваа ДИЕТА

Затоа ви носиме рецепт за витаминска бомба која го зајакнува имунитетот, кардиоваскуларниот систем и е одлична во борбата против анемијата и заморот.

Компоненти:

едно цвекло – одлично за детоксикација,

три моркови – го зајакнуваат кардиоваскуларниот систем и се одлични за очите,

половина корен од ѓумбир, излупен – одличен за детоксикација и здравје,

Магдонос – заедно со моркови помага против анемија и замор,

300 мл вода,

Подготовка:

Зеленчукот исечкајте го и ставете го во блендер. Додадете 300 мл вода и соединете ги состојките. Процедете го сокот и испијте го наутро по станувањето, на празен стомак.

Половина шолја од оваа витаминска бомба ќе ви помогне во борбата против грипот и настинката, пренесува Superwoman.

Претходна објаваАктерката Рене Зелвегер Ослабела 48 килограми со оваа ДИЕТА
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 27 МАРТ! Вагите во неволја со колегите, Биковите со бурен љубовен живот!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име