Дома Нега и убавина Сосема природно: користете оцет за да ја отстраните бојата од косата

Сосема природно: користете оцет за да ја отстраните бојата од косата

704
0

Учењето како да се отстрани трајната боја на косата природно не мора да биде тешко. Состојките што веројатно ги имате во вашата кујна се ефективни, достапни и едноставни за трајно отстранување на бојата на косата.

Оцет и вода може да се користат за отстранување на бојата на косата. Еве како да го направите тоа дома.

Како и сокот од лимон, оцетот е кисел и добар за чистење. Многу луѓе користат оцет како средство за чистење на скалпот, но исто така може да ја отстрани бојата на косата, па бидете внимателни ако тоа не е вашата намера.

Ако е така, можете да измешате оцет со топла вода и да го нанесете на косата за да ја отстраните бојата.

Оставете да делува десет до петнаесет минути и потоа исплакнете. Отстранувањето на бојата за коса со оцет е многу лесно и евтино, затоа пробајте.

Претходна објаваКако да препознаете ниско ниво на естроген?
Следна објаваПротив опаѓање и за побрз раст: Најдобра домашна маска за оштетена коса

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име