Дома Your Chef СОЛЕНА ЦАРСКА ТОРТА! Лесно се прави и брзо се јаде

СОЛЕНА ЦАРСКА ТОРТА! Лесно се прави и брзо се јаде

2498
0

СОЛЕНА ЦАРСКА ТОРТА! Лесно се прави и брзо се јаде

Доколку немате поим што да готвите денес, ви ја препорачуваме солената царска торта.

Неопходно е:
4 јајца
200 гр шунка + 50 гр кулен
150 тврдо сирење
3 кисели краставици
1 кисела црвена пиперка
200 мл кисело млеко
1,5 чаша брашно (чаша од 200 гр)
1/2 чаша гриз
50 мл масло … сол
1 печење прашок

Рецепт: Солена штрудлаПодготовка:
Јајцата се матат, се додаваат брашното и гризот и прашокот за пециво, киселото млеко, се додава шунката, куленот, краставиците, сето тоа исечкано на коцки.

Додадете сирење, пиперка, кисело млеко, масло, сол. Добро изедначете сè.

Истурете во плех обложен со хартија за печење. Се пече на 200 степени 45-50 минути

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 15 МАРТ! Овните бараат нова љубов, Раковите се настинати, а еве кој ќе добива пари
Следна објаваСЕМКИ ОД СОНЧОГЛЕД: Здравствени придобивки што треба да ги знаете (холестерол, имунитет, алергии, воспаленија,…)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име