Дома Your Chef СНИКЕРС ТОРТА без печење – ПОСНА И МРСНА ВЕРЗИЈА Совршена комбинација од...

СНИКЕРС ТОРТА без печење – ПОСНА И МРСНА ВЕРЗИЈА Совршена комбинација од чоколадо, карамела и кикирики(ВИДЕО)

1312
0


СНИКЕРС ТОРТА без печење – ПОСНА И МРСНА ВЕРЗИЈА Совршена комбинација од чоколадо, карамела и кикирики(ВИДЕО)
Заменете ја омилената чоколадна лента со домашна посна или мрсна торта snickers.


Ако сакате snickers чоколади, дефинитивно ќе уживате во вкусот на оваа торта . Раскошниот десерт е направен од слоеви, а фантастичната комбинација од чоколадо, карамела и кикирики ќе ве освои уште при првиот залак. За време на велигденскиот пост, луѓето мислат дека мора да се откажат од омилената храна, но денес има замена за речиси сите производи, па можете без грижа на совест да уживате во секој залак snickers торта . Заменете ги масните состојки со посни и направете одличен колач.

Најлесен рецепт за алва со 4 состојки

Компоненти:
10 гр желатин
50 ml вода
100 гр бисквити (посни)
200 гр крем сирење (со малку маснотии)
40 гр шеќер во прав
250 гр крем карамел
250 мл слатка павлака (со малку маснотии)
120 гр кикирики
За глазурата:
80 гр чоколадо (со малку маснотии)
40 мл слатка павлака (посна)

Подготовка:
Желатинот се меша со вода и се остава да набабри околу 10-15 минути. Во калапот наредете го бисквитот, а во сад измешајте го крем сирењето со шеќер во прав и крем карамел (50 гр.). Убаво се мати, па се додава слатката павлака и се продолжува со матење. Растопете го желатинот на пареа, па измешајте го со филот и добро соединете. Прелијте го филот преку кесичката, па кремот од карамела (200 гр.) и посипете со кикирики. Ставете го во фрижидер половина час и за тоа време растопете ја чоколадата со слатката павлака и прелијте ја врз колачот. Вратете го во фрижидер барем уште еден час.

Претходна објава5 импресивни здравствени придобивки од циметот
Следна објаваАко чувствувате дека сте лути, ова е она што треба да го направите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име