Дома Твој Готвач Смути со мандарини (рецепт)

Смути со мандарини (рецепт)

465
0


Кремаст пијалок со мандарини.

Состојки
(за две лица)

  • 4 мандарини
  • 1 чаша млеко
  • 1 чаша јогурт
  • 1 банана
  • 2 лажици мелено ленено семе
  • 1 лажичка екстракт од ванила, по желба

(шолја околу 2 dl)

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер.

Мешајте додека се убаво да се соедини.

Истурете во чаши и послужете.

Претходна објаваДали знаете зошто киваме?
Следна објаваПост ковид симптомите ќе бидат многу поголем проблем од пандемија, велат научниците

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име