Дома Твој Готвач Смути од цреша, јагода и боровинка…

Смути од цреша, јагода и боровинка…

176
0

Пробајте неодолива комбинација на цреша, јагода и боровинка во вкусно кремасто смути.

Состојки:

  • 80 мл кокосово млеко,
  • 30 гр цреши,
  • 30 гр боровинки,
  • 30 гр јагоди,

Подготовка на смути од цреши, јагоди и боровинки:

  1. Овошјето добро измијте го и извадете ги камењата со вишните.
  2. Ставете ги сите состојки во мешалка и мешајте додека не добиете кремасто смути.
  • За дополнително освежување, боровинки и јагоди можете да замрзнете претходната вечер.
Претходна објаваНаучете како да спречите и намалите појава на брчки на вратот
Следна објаваОткријте ги последиците од досадата…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име