Дома Здравје Смути за чистење на организмот…

Смути за чистење на организмот…

263
0

Консумирајте го често и ќе им помогнете на бубрезите, црниот дроб и кожата

Смутито е одличен начин да комбинирате вредни состојки од овошје и зеленчук.
Овој е наменет за честа потрошувачка, како поддршка на бубрезите, црниот дроб и кожата.

Состојките се:

■ зелено јаболко – има помалку шеќер од црвено и жолто,

■ ананас – богат со антиоксиданти, содржи бромелаин, ензим кој помага при варење на протеините,

■ Банана – одличен извор на калиум кој е важен за здравјето на срцето,

■ ѓумбир – има силно антиинфламаторно дејство, го забрзува варењето на храната,

■ спанаќ – богат со антиоксиданси,

■ коријандер – помага да се исфрлат тешките метали од телото,

■ лимон – полн со антиоксиданти и витамин Ц, кој силно го поддржува имунитетот,

Претходна објаваПобедете го метеоролошкиот стрес
Следна објаваРецепт на нашите баби за класичен сутлијаш

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име