Дома Life Смирете ги уморните и отечените стапала со овој едноставен ритуал!

Смирете ги уморните и отечените стапала со овој едноставен ритуал!

383
0

Смирете ги уморните и отечените стапала со овој едноставен ритуал!

Оваа купка е најдоброто нешто што можете да си го направите за себе после напорниот и напорен ден.

Дали ви се отечени стапалата, нозете или глуждовите,имате потешкотии со одењето и чувствувате болка?

Ова не е проблем што предизвикува голема загриженост, доколку сте забележале дека отокот се јавува само по долго одење или стоење.

Доколку имате слаба циркулација или долго седите или стоите на работа, оваа домашна купка за стапала може да ви помогне.

Според истражувањата, есенцијалните масла можат да го подобрат протокот на крв, но и да ја намалат напнатоста и да го подобрат расположението.

Што ако вашиот дом е окупиран од МРАВКИ

Состојки за топла купка за подобра циркулација:

Две шолји мелен или свежо рендан ѓумбир,
Пет до 20 капки есенцијално масло по ваш избор (се препорачуваат лимон, маточина или жалфија),
шест лажици масло за носач по ваш избор,

Подготовка:

Истурете го ѓумбирот во 200 мл врела вода, а потоа додадете го во слив со топла вода или во када. Соединете ги основните и есенцијалните масла, па додајте ги во водата во која ќе ги натопите стапалата.

Измешајте сè и уживајте во мирисот и релаксацијата. Ако сакате, можете малку да ги масирате стапалата додека се потопени во бањата.

Претходна објаваШто ако вашиот дом е окупиран од МРАВКИ
Следна објаваРецепт: Кифлички со пиво, мармалад и ореви (ВИДЕО)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име