Дома Психолошки совети Смејте сè и бидете среќни…

Смејте сè и бидете среќни…

224
0

Смеењето е најдобриот лек за добро расположение. Тоа ја зголемува вашата енергија и едноставно ви оневозможува да бидете под стрес. Според голем број истражувања, доволна е една мала насмевка на вашето лице за работите да тргнат кон подобро. Дури и ако со сила се насмеете, таа ќе има позитивен ефект врз вас и ќе ги зголеми вашите чувства на среќа. Смеата исто така може да ви помогне и да олесните тензична ситуација или пак, да направите некој друг да се почувствува подобро.

Следна објаваАроматерапија

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име