Нежност им треба на сите!

Зошто нежноста пред сè е најважна?

Едноставно, број 1 британска марка за нега на лице, верува дека сите можеме да бидеме нежни во кожата. Ова е токму она што се протега низ сите нејзини производи. Едноставно се грижи подеднакво за тоа што става во своите производи, како и за тоа што НЕ става.

Како што сугерира името, тој користи едноставни состојки што ги сака секоја кожа, како што се: витамини, минерали, растителни екстракти и тројно прочистена вода.

На многумина им е тешко да се справат меѓу големата количина на различни производи за нега на лице. Ние често не знаеме што најдобро одговара на нашата кожа. Затоа, има едноставни ефективни производи за нега и чистење на лицето.

Како прв и најважен чекор, тие го нагласуваат чистењето на лицето. Редовното чистење на кожата на лицето е важно за да се одржи нејзиното здравје. Чистењето ги отстранува нечистотиите, маснотиите и другите несакани акумулации, со што се спречуваат запушените пори, вишокот масло и формирање на акни, како и дехидрираноста и формирањето на брчки.

Со чистење, ние исто така го подобруваме квалитетот на другите производи, како што се оние за заштита од штетни сончеви зраци.

Без оглед кој метод за чистење на лицето го сакате, гелот за чистење на лицето треба да биде дел од секоја рутина.

Хидратантен гел

Нежно ги отстранува нечистотиите и шминката без затегнување на кожата и горење на очите. Не содржи вештачки мириси, бои или други потенцијални надразнувачи, па затоа ќе го сакаат сите типови на кожа, особено чувствителната кожа. Содржи про-витамин Б5, витамин Е и бисаболол кои и обезбедуваат на кожата долготрајна хидратација. Производот е дерматолошки тестиран и е погоден и за вегани.

Со едноставни производи можете да ја комбинирате вашата едноставна и нежна рутина за нега на лице, а во опсегот, покрај гелови, да најдете мицеларни води, тоници, масла и марамчиња за чистење на лице, дневни и ноќни креми и маски за лице.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Копирање не е дозволено!