Дома Life СИТЕ ПОЛУДЕА ПО ДИЕТАТА СО ТОМАТИ: Се губат килограми многу лесно

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО ДИЕТАТА СО ТОМАТИ: Се губат килограми многу лесно

1556
0

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО ДИЕТАТА СО ТОМАТИ: Се губат килограми многу лесно

Диетата е погодна за ефикасно слабеење, бидејќи сокот од домати содржи супстанца која го забрзува метаболизмот. Доматите содржат посебен вид на незаситени масни киселини, кои ни помагаат да се бориме против вишокот килограми. Првично, исхраната со домати стана популарна во Јапонија, а денес се здоби со светска популарност. Пред да започнете со оваа диета, запознајте се со нејзините основни принципи за да постигнете максимални резултати.

Многу е важно да јадете свежи, а не пржени домати. Кога е термички обработен, доматите ќе ги загубат хранливите материи и витамини. Ако ви здодеа да јадете свеж зеленчук, згответе домати на тивок оган или испечете ги. Готвењето и печењето не им штетат на благотворните својства на зеленчукот како пржењето.

Оваа верзија на диетата со домати е погодна за губење на 10 кг. По петтиот ден, повторете ги првите два дена од менито.

ПРВ ДЕН:

Појадок: парче интегрален леб и еден домат.

Ужина: салата од домати (1 домат, 1 лажица маслиново масло, зачини по избор).

Ручек: еден домат со средна големина.

Вечера: 2 варени домати, три варени моркови со средна големина

ВТОР ДЕН:

Појадок: јогурт со малку маснотии.

Ужина: салата од домати (2 домати, краставица, кромид, маслинки со една лажица свеж сок од лимон и зачини по вкус).

Ручек: еден домат со средна големина.

Вечера: супа од домати (кромид, 2 лажици доматна паста и 2 чаши вода, сварени на тивок оган. Додадете црн пипер и сол по вкус).

ТРЕТ ДЕН:

Појадок: 2 кришки леб и еден домат

Ручек: омлет од 2 јајца и 2 домати.

Ужина: чаша сок од домати.

Вечера: 2 домати со зачини по вкус.

ЧЕТВРТ ДЕН:

Појадок: едно парче тост и еден домат

Ручек: 2 ½ чаши целосно сварени домати

Ужина: еден домат.

Вечера: 2 домати и парче варено пилешко.

ПЕТТИ ДЕН:

Појадок: 1 кришка леб и чаша свеж сок од домати.

Ручек: 2 домати.

Ужина: 2 моркови со средна големина.

Вечера: 1 варен компир, 1 морков и 1 домат. Додадете зачини по вкус.

Можете да го прилагодите менито за исхрана со домати на себе и да се обидете да го разредите униформниот план за исхрана со вашата омилена храна.

Диетата се препорачува само една недела. Пред да се одлучите на диета секогаш имајте на ум да се консултирате со вашиот лекар.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 22 МАЈ! Раковите се пред ново работно место, а Јарците ги очекува љубовно изненадување
Следна објаваД-р Углов живеел 103 години и ова е неговата ТАЈНА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име