Дома Health Се пие наутро ПЕТ дена пред кафе и појадок: Напиток направен од...

Се пие наутро ПЕТ дена пред кафе и појадок: Напиток направен од ОВИЕ ДВЕ намирници ГИ ЗАШТИТИ срцето и стомакот, но ги топи и масните наслаги

1401
0

Се пие наутро ПЕТ дена пред кафе и појадок: Напиток направен од ОВИЕ ДВЕ намирници ГИ ЗАШТИТИ срцето и стомакот, но ги топи и масните наслаги

Содржи многу хранливи материи, а во мали количини носи бројни придобивки за организмот.

Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот од срцеви заболувања и го регулира варењето. Најдобро е да го јадете наутро на празен стомак бидејќи содржи голема количина шеќер, а нутриционистите советуваат дека најдоброто дејство на сувото грозје е кога е натопено во вода.

За напиток кој го чисти организмот од токсини потребни ви се 450 милилитри вода и 200 грама суво грозје.

  1. Загрејте ја водата до вриење. Додадете го сувото грозје и оставете да се вари 20 минути. Оставете го да отстои преку ноќ.
  2. Наутро процедете ја водата и повторно загрејте ја. Важно е овој напиток да се пие на празен стомак, веднаш по будењето.
  3. Конзумирајте го пет дена по ред, па направете пауза и повторете ја постапката. Овој напиток е идеален и за оние кои сакаат да ослабат бидејќи го забрзува метаболизмот.
Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 26 МАЈ! Близнаците ќе доживеат финансиски успех, а Водолијата очекува ново познанство
Следна објаваПЕЧЕНА ПАЛЕНТА СО СИРЕЊЕ И СОС ОД ДОМАТИ

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име