Дома Your Chef Сечкана салата со варено пилешко

Сечкана салата со варено пилешко

220
0

Сечкана салата со варено пилешко


Оваа здрава сечкана салата е одличен начин да ги искористите остатоците од варено пилешко.


Состојки:
2 чаши сечкана зелена салата
¼ чаша сецкани домати
¼ чаша сечкана краставица
¼ чаша сецкани печурки
85 гр пилешки гради на скара или печени, исечени на коцки или ленти
1 тврдо варено јајце, исечкано
¼ чаша несолен грав, исцеден и исплакнат
Прелив песто, меден сенф или по желба

Турска компир салата


Подготовка:
Ставете ја зелената салата во средна чинија. Додадете половина од преливот и измешајте. На зелената салата во редови наредете несецкани домати, краставица, печурки, пилешко, јајце и грав. Одозгора додадете гопреостанатиот прелив.

Претходна објаваШто е „предупредувачки мозочен удар“ и кои се неговите први симптоми?
Следна објаваМЕДИЦИНСКИ ЏЕМ ЗА ПРАЗНЕЊЕ НА ЦРЕВА! Една лажица дневно го решава проблемот со запек! (РЕЦЕПТ)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име