Дома World destinations Светски брод за крстарење направен како хотел на копно.

Светски брод за крстарење направен како хотел на копно.

432
0

Овој брод ќе ве направи радосни и ќе направи да останете подолго време. Звукот на брановите се слушаат, па можете да замислите дека навистина сте на крстарење. Локацијата е на карпа на плажата Јеонгдонгин во јужна Кореа, позната по тоа што го има најдоброто изгрејсонце во Кореја. Барот и салонот за вртење на горниот кат ви овозможуваат најдобар поглед на изгрејсонце и зајдисонце.

Бродот е долг 165 метри, висок 45 метри и тежи 30.000 тони. Вашата соба е просторија за домородна тема или хотелски стил и има луксузен кревет и центар за забава. Во бродот има повеќе ноќни клубови, караоке бар, базен со морска вода и повеќе ресторани.

Претходна објаваЕве како можете да направите природен регенератор за коса!
Следна објаваЕве зошто јогуртот е добар за здравјето!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име