Дома Health СВАРЕТЕ 6 ЛИМОНИ СО ПОЛОВИНА ЛИТАР ВОДА И ОВАА КЛУЧНА СОСТОЈКА, ПИЈТЕ...

СВАРЕТЕ 6 ЛИМОНИ СО ПОЛОВИНА ЛИТАР ВОДА И ОВАА КЛУЧНА СОСТОЈКА, ПИЈТЕ ЈА ВЕДНАШ ШТО СЕ РАЗБУДИТЕ ЗА САМО 5 ДЕНА ЌЕ БИДЕТЕ ШОКИРАНИ ОД ЕФЕКТОТ!

571
0

СВАРЕТЕ 6 ЛИМОНИ СО ПОЛОВИНА ЛИТАР ВОДА И ОВАА КЛУЧНА СОСТОЈКА, ПИЈТЕ ЈА ВЕДНАШ ШТО СЕ РАЗБУДИТЕ ЗА САМО 5 ДЕНА ЌЕ БИДЕТЕ ШОКИРАНИ ОД ЕФЕКТОТ!

Напитокот со лимон е многу добро познат, но сега зборуваме за напиток кој ќе ги искористи сите благодети што ги нуди. Не само сокот од лимон, туку и кората која содржи витамини

Сè што ќе ви треба за да ја направите оваа чудотворна напивка се следните лесно достапни состојки, а еве ги:

Половина литар вода
Мед
6 лимони

Мед, ѓумбир и лимон во борба против вируси и настинки (рецепт)


Се подготвува на следниот многу едноставен и лесен начин:

Во тенџерето се ставаат водата и лимонот со кората исечкани, па се варат. Гответе ја смесата околу три минути, а потоа тргнете ја од оган и оставете малку да се излади. Потоа извадете го лимонот, а напивката истурете ја во шише или чаша и додадете малку мед.

Овој чудесен пијалок носи многу придобивки:
го поддржува варењето и го регулира метаболизмот,
го зајакнува имунолошкиот систем,
го балансира нивото на pH во вашето тело,
ви дава неверојатен поттик на енергија,
ве штити од настинки

Претходна објаваТрик за вас и вашите деца: Како безболно да го отстраните фластер од кожата
Следна објаваЛЕКАРИТЕ СОВЕТУВААТ: Овие две работи никогаш не ги правете во тоалет

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име