Дома Health Само исплакнете ја устата со ова и забниот камен ќе ви падне...

Само исплакнете ја устата со ова и забниот камен ќе ви падне како од шега!

2984
0

Само исплакнете ја устата со ова и забниот камен ќе ви падне како од шега!

Сите сакаме најдобра орална хигиена и најубави, бели заби. Поради сето ова често купуваме плакнења, препарати за избелување…

Но, сето ова може да предизвика контра-ефект поради прекумерна употреба. Затоа ви препорачуваме да пробате домашна смеса која ги избелува забите и го отстранува забниот камен!

Колку повеќе ЗАБИ ГУБИМЕ, толку ПОКРАТКО живееме


Состојки: 1/2 шолја свеж рузмарин, 1 шолја свежо нане, 2 чаши вода.

Подготовка: Оставете ја водата да зоврие и додадете ги билките, варете неколку минути, па оставете да отстои неколку минути, процедете и оставете да се излади.

Откако ќе се излади, исплакнете ја устата како со вода купена од продавница – напијте голтка од смесата и задржете ја во устата 60 секунди. Наскоро треба да се отстрани забниот камен, а забите да станат сјајни и бели.

Претходна објаваПредизвикува огромни БОЛКИ и остава последици: Лук не смеете да јадете ВАКА!
Следна објаваОва се најчестите болести кои тешко се дијагностицираат

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име